Petrovac (Černá Hora)

Petrovac

Petrovac

Petrovac

Petrovac je malé městečko na půli cesty mezi černohorskými městy Budva a Bar na pobřeží Jaderského moře. Díky tomu, že většina hotelových komplexů se nachází na okraji města, zachoval si původní nezaměnitelnou atmosféru a kouzlo. Mezi první a druhou světovou válkou bylo město oblíbenou destinací zejména pro bohaté Jugoslávce, dnes je letoviskem, kam míří především místní a Srbové za letním odpočinkem. Zdejší hlavní pláž Petrovačka Plaža tak bývá v letních měsících značně přeplněná. Jinak ale stojí Petrovac stranou zájmu zahraničních turistů a hledáte-li klidná zákoutí, zde jistě najdete. Jedním takovým je asi půl kilometru od centra vzdálená zátoka Lučice. K příjemným procházkám vybízí také místní promenáda lemovaná bujnou vegetací a květinami a vonící rozmarýnem. U promenády se nachází regionální muzeum a na jejím konci opevněný přístav. Dominantou zátoky je benátská pevnost Kastel Lastva ze 16. století, která kdysi sloužila jako obrana proti pirátům, dnes je spíše centrem nočního života (funguje zde také noční klub). Vydáte-li se na severozápad, dojdete ke kostelu sv. Iliji a pozůstatkům římské mozaikové podlahy, svědčící o oblibě Petrovace již v antice. V zátoce se nachází dva skalnaté ostrůvky, Katić a Světa Nedjelja, na nichž byly postaveny kaple na výraz vděčnosti námořníků za záchranu na nevyzpytatelném moři.

Poloha

Poloha: jihozápadní Černá Hora

Souřadnice: 42°12´ SŠ, 18°56´ VD


Obyvatelstvo

Populace: 1 500

Petrovac - poloha na mapě
 
Publikováno: 06.08.2011
Aktualizováno: 04.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Petrovac

26.10.2011 13:32 Pavla
---.druzr.net-connect.cz

Chystám se do Petrovacu v červnu na dovolenou.Jsem velká milovnice Černé Hory. Navštívila jsem tuto zemi již 3x a je nádherná .Krásné moře a hory. Velké množství historických památek a dobrého jídla.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist