Ulcinj (Černá Hora)

Ulcinj

Ulcinj, pohled na pláž Ženska Plaža

Ulcinj, pohled na pláž Ženska Plaža

Turisty oblíbené letovisko Ulcinj se nachází na jihu Černé Hory u hranic s Albánií a valnou část obyvatel tak tvoří právě Albánci, většinou muslimové. Již od starověku byl Ulcinj významným přístavem, založen byl asi před 2 500 lety Řeky, později se jej zmocnili Římané. Následně se stal součástí Byzantské říše, poté se zde vystřídali Benátčané a Osmanští Turci. Právě za jejich vlády získal Ulcinj proslulost jako doupě pirátů – původních 400 severoafrických a maltských korzárů brzy doplnili další. Ve městě také vzkvétal obchod s otroky ze severní Afriky, jehož centrem bylo hlavní náměstí, a nacházelo se tu více jak sto otrockých domů. Nejstarší část města mající podobu opevnění či hradu se nachází na severozápadním mysu a můžete si zde prohlédnout mohutnou věž Balšić ze 14. století či navštívit nedávno rekonstruovaný muzejní komplex dokumentující život zdejších obyvatel v historii. Pod mysem se nachází oblíbená pláž Mala Plaža lemovaná korzem, které je centrem nočního života. Podle mnohých právě zde potkáte za letních večerů nejkrásnější dívky v celé jihovýchodní Evropě. U pláže stojí také pašova mešita a západněji pak katedrála sv. Nikoly. Nové město se nachází severně a šplhá po úbočí kopce směrem k silnici na Bar. Chcete-li se nahlédnout podrobněji do života místních lidí, měli byste se vypravit na obrovskou zeleninovou tržnici u ulice Bulevar Maršala Tita, kam se sjíždějí prodávat své zboží lidé z celého okolí města. Oblast kolem Ulcinje je proslulá dobrými podmínkami ke koupání – je tu hluboká voda a ideální podmínky pro šnorchlování a nedaleko se nachází Velika Plaža, 12,5 km dlouhá pláž se stříbrným psíkem lemovaná piniemi a poli vodních melounů, které jsou typickým produktem Ulcinje. Díky příznivým větrům zde najdete také ideální podmínky pro windsurfing.

Poloha

Poloha: jižní Černá Hora

Souřadnice: 41°92´ SŠ, 19°20´ VD


Obyvatelstvo

Populace: 10 800

Ulcinj - poloha na mapě
 
Publikováno: 06.08.2011
Aktualizováno: 04.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ulcinj

23.10.2016 11:49 Jana
---.147.15.185.nonstoponline.com

Ahoj,máš pravdu to není ženská plaža,ale malá plaža.Letos v září jsem byla opět v Ulcinji jako každý rok je to moje srdcová záležitost.

27.08.2014 08:40 Ulehla Zdeněk
185.30.144---

Na snímku je městská pláž,nikoliv ženska plaža a písek není stříbrný,nýbrž černý .

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist